Otse põhisisu juurde

Märts 2020 ehk järjekordne tõsiselt halb kuu

Märtsi alguses olin entusiastlik, et sul kuul tulevad mul trennid välja. Plaan oli olla aktiivne iga päev, et ehk õnnestub just sel 30-päevalisel kuul liikuda absoluutselt iga päev vähemalt 5 km. Kuu alguses õnnestus mul see päris hästi, kuid kuu keskel sai mingi paha viirushaigus mu kätte ja ma olin kaks nädalat rajalt maas. Kusjuures sel aastal juba teist korda. Jaanuaris olin samuti kaks nädalat tõbine, siis küll ilma palavikuta. Vähemalt märtsis sai pisut kõndida ja rattaga sõitagi. Nüüd kõigest lähemalt.

01. - 08. märts

Kuu esimesel päeval jooksin 5,14 km ajaga 25:37, keskmine tempo 5:49 min/km. Hiljem jalutasin 3,1 km. Esmaspäeval (02. märtsil) jooksin 5,12 km ajaga 30:27. Teisipäeval jalutasin 5,19 km. Kolmapäeva hommikul jooksin 5 km ajaga 28:15. Neljapäeva hommikul jalutasin 3,21 km ning õhtul jooksin 10,05 km ajaga 57:33 (keskmine tempo 5:44 min/km). Reede hommikul jooksin 5,02 km ajaga 29:38 ning hiljem sõitsin rattaga tööle (10,21 km). Laupäeva hommikul kõndisin 5,01 km ajaga 58:30. Pühapäeval jooksin 16,23 km ajaga 1:39:41, keskmine tempo 6:09 min/km. Tegemist oli märtsikuu pikima jooksudistantsiga. Isegi poolmaratoni ei õnnestunud märtsis joosta.

09. - 15. märts

Esmaspäeval jooksin 7,01 km 41 minutiga, keskmine tempo 5:51 min/km. Ma nägin õhtul lähedaste sõnul kehva välja ja soovitati end kraadida. Mul oligi väike palavik, aga enesetunne oli täiesti normaalne. Teisipäeval ma siiski jooksmisega ei riskinud, vaid kõndisin 5,05 km. Õhtul oli taas väike palavik. Kolmapäeva hommikul oli normaalne enesetunne, õhtul aga hakkas juba päris halb ja väike palavik tuli tagasi (ja püsis nädala lõpuni). Neljapäeval sai veel olude sunnil korra 1,5 km kõnnitud ja olingi mingi viiruse poolt voodisse naelutatud (igaks juhuks mainin, et koroonaviirus see arvatavasti polnud, 99% kindel selles). Mul oli kerge köha, väike palavik, väga kehv enesetunne, nõrkus, väsimus ja pea küll valutas, küll kumises. Ikka päris korralik viirus oli.

16. - 22. märts

Kuna palavik oli veel pühapäeva õhtulgi alles, sai haiguslehte reedeni pikendatud. Teisipäeval, kui olin end soojalt riidesse pannud, julgesin juba 3,11 km jalutada. Kolmapäeval tundsin end juba väga hästi, mõtlesin, et poleks viga ka tööle tagasi juba minna. Kuna ma aga ei teadnud, mis viirus mul oli ja kaua nakkusohtlik olen, siis tuli ära kannatada. Palavikku polnud paar päeva enam olnud. Neljapäeval võtsin taas oma armsa koerakese ja jalutasime hästi rahulikus tempos 4,14 km. Väga "tore" oli see, et õhtul mu enesetunne muutus taas kehvaks ja väike palavik oli tagasi. Reedel sai siis haiguslehte esmaspäevani pikendatud ja loota vaid, et mul hakkab nädalavahetusega parem. Õnneks mul hakkaski.23. - 29. märts

Esmaspäeval helistasin perearstile (õde tegelikult vastab alati) ja lõpetasin lehe ära. Arsti juurde kontrolli ilmselt praegu peale viirust enam ei lastagi. Sel päeval jalutasime koeraga 5,09 km. Teisipäeval ja kolmapäeval sõitsin rattaga hommikul tööle ja õhtul koju tagasi. Neljapäeval kõndisin 3,07 km. Hiljem jooksin 12,08 km ajaga 1:12:13, keskmine tempo 5:59 min/km. Tegemist oli esimese jooksuga peale haigust. Ma olin õhtul sellest jooksust ikka korralikult väsinud. Nii reedel, laupäeval kui ka pühapäeval sõitsin hommikul rattaga tööle ja õhtul koju tagasi. Kusjuures nende ilmadega on ka tükk tegemist, et leida ideaalset riietust rattasõiduks, ühtepidi on palav, teisipidi puhub tuul läbi riiete ja on külm. Loodetavasti pole kevadisemad soojemad ilmad enam kaugel.30. - 31. märts

Esmaspäeva varahommikul tuli ninast natuke verd, vahel ikka juhtub seda, ei näinud suurt probleemi selles. Õhtupoolikul läksin koeraga 3 km jalutama, aga olude sunnil piirdusin 1,57 kilomeetriga. Mul hakkas jalutamise ajal ninast taas verd tulema ning kui olin selle pidama saanud, läksin koju tagasi. Plaan jooksma minna ebaõnnestus, sest parem oli kehale suurest pingutusest veel paar päeva puhkust anda. Teisipäeval jalutasin 5,05 km.

Märtsis õnnestus mul joosta ainult 65,85 km (veebruaris 138 km), samas kõnnitud sai 45,14 km (veebruaris 29,21 km). Rattaga sõitsin märtsis 105 km (veebruaris 0 km, jaanuaris 20,42 km).
Aprilliks ei julge ma endale mitte mingisuguseid eesmärke paika panna. Jääb vaid loota, et püsin terve. 

Kuna töötan COOP'i toidupoes, siis seda ma ei pea kartma, et kaotaksin töö ja sissetuleku. Teisest küljest aga on tegemist ohutsooniga ja peab end väga hoidma. Õnneks tööandja on meile organiseerinud isikukaitsevahendid ja nende kasutamine on meil kohustuslik ning see nõue on meie endi kaitseks.

Püsige terved ja jooksmiseni! 😉

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Minu tellimused Aliexpressist 2014-2016

Panen siia pildid väikese selgitusega toodetest, mis olen ostnud. Pildid panengi konkreetselt enda asjadest, nii nagu nad kätte sain.

Mu kõige esimene proovitellimus oli 16.mail 2014. Tellisin 6.35 eurot maksva siidise vööga kleidi S suurus. Minu mõõdud ongi XS/S (rohkem XS). See oli mulle paraku tiba suur ja ebaõnnestunud ost. Seda kleiti mul enam pole alleski.


Nüüd oma aliexpressi lehelt vaadates näen, et olen tellinud samal päeval kaks kleiti. Tellisin ka ühe kollase suvekleidi, maksis 7,09 eurot, samuti S suurus. See oli üks mu lemmikkleite. Panen nüüd ka paar pilti, kus mul on see kleit seljas. :)
Sellest kleidist ma jäin ilma, sest juhtus üks tobe õnnetus. Maal trügivad ikka sügisel rotid kappi, mu lemmik kleit oli mingi kurja roti poolt nii katki näritud, et pidin ära viskama. Seda toodet seal enam müügil pole ka, muidu telliks uue, vb sinise, sest tumesinine tundus ka väga ilus.
Ma olen sel esimesel korral prooviks kohe mitu asja tellinud, tellisin ka ühed sinised mugavad vaba aja…

Tartu linnamaratoni poolmaraton 7.oktoober 2017 - jooksin aja, millest ei osanud unistadagi! :)

7.oktoober oli minu jaoks tähtis päev, sest mind oli Tartus ees ootamas poolmaraton. Viimati jooksin poolmaratoni 10.septembril Tallinnas (loe SIIT) ja seal läks mul päris hästi. Tartu linnamaratonil oli mu eesmärk joosta uus poolmaratoni rekord ehk läksin püüdma aega alla 1:48 (1:47 tundus ideaalne).
Stardimaterjalid võtsime välja juba reedel.
Võistluspäeva hommik algas pudruga, see on lausa kohustuslik hommikusöök sellisel päeval. Hommikul pakkisin oma koti kokku, aga kuna ma polnud kindel, millega joosta, sai sinna riideid visatud palju rohkem kui vaja. Võtsin kaasa nii pikad kui ka lühikesed jooksuriided.
Tartus olime kohal 9:15 paiku ja nägime ära täismaratoni stardi. Vaatasime emaga natuke aega lastejookse, siis vaatasime pisut telkides ringi ning pärast seda suundusime riideid vahetama. Valisin jooksmiseks pikkade käistega särgi ja lühikesed püksid (viimane oli heade taskute pärast) ning igaks juhuks jätsin pähe ka õhukese peapaela.
Andsime oma kotid pakihoidu ning suundusimegi sta…

Kevadine Tartu ülikooli botaanikaaed ning emajõeäärne allee (palju ilusaid looduspilte!)

Käsime 26.mail õeraasuga Tartus botaanikaaias ja tagasi jalutasime läbi selle pargi, mis asub Emajõe ääres. Päike paistis ja ilm oli soe ning me klõpsisime päris palju pilte (ma see sinise kleidiga, õde punase kleidiga - meist ka ikka paar pilti☺. Panin fotod siia algse suurusega ja nad tulid päris suured, seetõttu arvutis neid pilte parem vaadata kui telefonis.

Juttu sellesse postitusse ma rohkem ei panegi, jagangi lihtsalt ka oma lugejatega neid ilusaid pilte.


Head vaatamist! ☺