Otse põhisisu juurde

Postitused

Kuvatud on kuupäeva aprill 23, 2017 postitused

Tartu 35.jooksumaratoni ühistreening oli tore! :)

Eile (24.aprill) õhtul käisime poole pere ja tädiga Tartu 35.jooksumaratoni ühistreenigul Elvas. Valida sai 5 km, 10 km ja 16 km raja läbimise vahel, võis läbida raja nii joostes kui ka kõndides. Nö oma seltskonnast valisin mina ainsana 16 km raja, sest 10 km rada oli mulle täitsa tuttav, kuigi ka see 16 km rada oli suures osas sama, mis 10 km radagi. Start anti 18.30 ja rada oli avatud 20.30-ni. Ma ise alusasin täitsa tagant otsast viimaste seas seda jooksu ja kuna tegu oli pigem mõnusa trenni kui võistlusega, siis võtsin rahulikult. Peale joogipunkti läksidki 10 km ja 16 km teed lahku ja kuna siis olid laskumine-tõus-laskumine-tõus, siis see võttis pisut pistma. Õnneks sain hingamise siiski päris kiiresti korda tagasi ja mingi maa sai mõnusa sirge peal metsateel joosta. Kui vaatasin, et mets lõppeb ära, siis rada läks raiesmikule. kus suutsin okste tõttu ikkagi ka komistada, aga õnneks sain kohe edasi joosta. Seljataga üks kaasjooksja kohe ka küsis, kas jäin terveks ja õnneks sa

45,27 km jooksmist, 24,16 km kõndimist ehk aprilli eelviimase nädala kokkuvõte.

Sel nädalal tegin neli jooksutrenni, millest kaks olid päris tõsised - 15 kilomeetri ja 22 kilomeetri jooks. Paar korda sai ka kõndimas käidud, aga sel nädalal lubasin endale ka puhkepäevi (taastumiseks). Esmaspäeva lõunal (siis vist sadas päev otsa iga mingi ajaperioodi tagant lund) tegin 5 kilomeetrise jalutuskäigu ning mõni tund hiljem mõtlesin, et lähen ja jooksen 15 km. Tegin kolm nö 5 kilomeetrist ringi ja esimese ringi esimesel kilomeetril mulle tuiskas seda lund niimoodi näkku ja riietele, et pidin end pidevalt lumest puhtaks pühkima. Ka teisel ringil tuli väike sahmakas. Kolmanda ehk viimase ringi lõpuks oli ilm juba paremaks läinud ja arvasin esmaspäeval, et selle nädala pikim jooks on mul sellega ka tehtud. Teisipäeval läksime õega kinno Tartusse. Kõndisime aga selleks jala Elva ja kuigi teadsin, et buss läheb igal täistunnil, siis panime igaks juhuks tempot juurde, et äkki läheb pooltunnil ka mõni kiir Tartu. Ei läinud midagi, aga meie saime korraliku 9 kilome