Otse põhisisu juurde

Elu tee maratonini on nii vähe aega jäänud.....

ja ma olen nii vähe trenni teha saanud sel kuul! 26. jaanuaril ootab mind ees viies jooksumaraton, kuues maraton. Mul on selle võistluse ees väike hirm ja loodan, et haamrit ei saa. Lootsin joosta detsembris 150 km, paraku jooksin vaid 114 km. 

Pead ei tohi norgu lasta ja uus eesmärk oli teha jaanuaris rohkem pikki otse, enne maratoni ehk isegi kaks poolmaratoni läbida. Aasta esimesel nädalal polnud vigagi. Reedel, 3. jaanuaril jooksin 5,56 km, järgmisel päeval tegin lausa kaks jooksu 5 km lõunal, 7 km õhtul. Pühapäeval jooksin 10 km. Järgneva nädala esmaspäeval (06. jaanuar) jooksin 5 km. Teisipäeval jäi mul äkki kurk nii valusaks, et rääkida oli ka valus. Kolmapäeval oli kõik aga hästi ning jooksin õhtupoolikul 5 km. Hilisõhtul hakkas mul halb ja tekkis köha. Palavikku mulle ei tekkinudki, kuid selle viiruse tõttu olen rajalt maas siiani. Üks päev kurk valus, teine päev köhid ennast hulluks, siis läheb justkui paremaks, siis jälle tagasilöök.

 Enesetunne on mul siiski juba parem, ehk on lootust selle nädala (13-19 jaanuar) lõpus või uue nädala alguses pisutki joosta enne maratoni. Täna veel jooksma ei läinud, sest köhast pole vaba. Mulle on oluline saada terveks, siis teen ka maratoni läbi. Mingit ajalist eesmärki pole, sest vorm praeguste nädalatega langes. Loodan lihtsalt vastu pidada ja omal jalal finišisse jõuda. Küllap vana rasva pealt see ka õnnestub, sest neli jooksumaratoni (pluss üks käimismaraton) ikkagi seljataga.

Minu maratonid olid alustades esimesest:
Vaim on mul järgmiseks maratoniks peaaegu valmis, loodan, et mu organism samuti. Õnneks tänasest hakkas puhkus ka ja sel kuul rohkem tööle minema ei pea. Saab loodetavasti ruttu lõplikult terveks, reisil/maratonil ära käia ning piisavalt puhata.

Allolev pilt on tehtud peale mu esimest maratoni.Jooksmiseni! 😉

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Minu tellimused Aliexpressist 2014-2016

Panen siia pildid väikese selgitusega toodetest, mis olen ostnud. Pildid panengi konkreetselt enda asjadest, nii nagu nad kätte sain.

Mu kõige esimene proovitellimus oli 16.mail 2014. Tellisin 6.35 eurot maksva siidise vööga kleidi S suurus. Minu mõõdud ongi XS/S (rohkem XS). See oli mulle paraku tiba suur ja ebaõnnestunud ost. Seda kleiti mul enam pole alleski.


Nüüd oma aliexpressi lehelt vaadates näen, et olen tellinud samal päeval kaks kleiti. Tellisin ka ühe kollase suvekleidi, maksis 7,09 eurot, samuti S suurus. See oli üks mu lemmikkleite. Panen nüüd ka paar pilti, kus mul on see kleit seljas. :)
Sellest kleidist ma jäin ilma, sest juhtus üks tobe õnnetus. Maal trügivad ikka sügisel rotid kappi, mu lemmik kleit oli mingi kurja roti poolt nii katki näritud, et pidin ära viskama. Seda toodet seal enam müügil pole ka, muidu telliks uue, vb sinise, sest tumesinine tundus ka väga ilus.
Ma olen sel esimesel korral prooviks kohe mitu asja tellinud, tellisin ka ühed sinised mugavad vaba aja…

Tartu linnamaratoni poolmaraton 7.oktoober 2017 - jooksin aja, millest ei osanud unistadagi! :)

7.oktoober oli minu jaoks tähtis päev, sest mind oli Tartus ees ootamas poolmaraton. Viimati jooksin poolmaratoni 10.septembril Tallinnas (loe SIIT) ja seal läks mul päris hästi. Tartu linnamaratonil oli mu eesmärk joosta uus poolmaratoni rekord ehk läksin püüdma aega alla 1:48 (1:47 tundus ideaalne).
Stardimaterjalid võtsime välja juba reedel.
Võistluspäeva hommik algas pudruga, see on lausa kohustuslik hommikusöök sellisel päeval. Hommikul pakkisin oma koti kokku, aga kuna ma polnud kindel, millega joosta, sai sinna riideid visatud palju rohkem kui vaja. Võtsin kaasa nii pikad kui ka lühikesed jooksuriided.
Tartus olime kohal 9:15 paiku ja nägime ära täismaratoni stardi. Vaatasime emaga natuke aega lastejookse, siis vaatasime pisut telkides ringi ning pärast seda suundusime riideid vahetama. Valisin jooksmiseks pikkade käistega särgi ja lühikesed püksid (viimane oli heade taskute pärast) ning igaks juhuks jätsin pähe ka õhukese peapaela.
Andsime oma kotid pakihoidu ning suundusimegi sta…

Kevadine Tartu ülikooli botaanikaaed ning emajõeäärne allee (palju ilusaid looduspilte!)

Käsime 26.mail õeraasuga Tartus botaanikaaias ja tagasi jalutasime läbi selle pargi, mis asub Emajõe ääres. Päike paistis ja ilm oli soe ning me klõpsisime päris palju pilte (ma see sinise kleidiga, õde punase kleidiga - meist ka ikka paar pilti☺. Panin fotod siia algse suurusega ja nad tulid päris suured, seetõttu arvutis neid pilte parem vaadata kui telefonis.

Juttu sellesse postitusse ma rohkem ei panegi, jagangi lihtsalt ka oma lugejatega neid ilusaid pilte.


Head vaatamist! ☺