Otse põhisisu juurde

Detsember 2019

Käes ongi aeg võtta kokku möödunud aasta viimane kuu (aastat kokkuvõttev postitus tuleb eraldi). Kuigi sai nii joostud, kõnnitud kui ka rattaga sõidetud, siis ma väga rahul pole selle kuuga. 5 km väljakutses tuli rohkem kui 5 vaba päeva. Olin tööpäeva hommikutel nii väsinud lihtsalt, et ei jõudnud tihti minna. Positiivse asjana võin välja tuua, et õnnestus joosta üks poolmaraton. Eesmärk 10 000 sammu iga päev, selles olin tubli 30 päeval. Lugeda läbi kuus vähemalt üks raamat, see õnnestus samuti. Nüüd asjadest pisut lähemalt.

2. - 8. detsember

Esmaspäeval 3 km jalutamist hommikul, lõunal rahulikus tempos 8 km jooksmist. Teisipäeval jooksin rahulikus tempos 10 km, siis oli isegi lund veel pisut maas. Kolmapäeva hommikul sai Elvas aega parajaks tehtud 5,47 km kõndides. Neljapäevaks polnud enam lumest raasugi alles ja sõitsin rattaga tööle (10,19 km). Reede hommikul oli taas vaja teha Elvas enne tööd aega parajaks ning sai 5,55 km kõnnitud. Pühapäeval tegin tempoka lühikese jooksu - 5,05 km ajaga 25:11, keskmine tempo 4:59 min/km. Õhtul tegin veel lühikese 1,64 kilomeetrise jalutuskäigu (arvatavasti koeraga 😃).

9. - 15. detsember

Sellesse nädalasse jäi 2 kõndimist ja 4 jooksmist, kusjuures tubliks hakkasingi alles kolmapäevast, mil 5,04 km kõndisin. Neljapäeval kõndisin 3,19 km ning hiljem jooksin rahulikus tempos 5 km. Reedel jooksin samuti 5 km, laupäeval aga juba 10 km. Pühapäeval sai ette võetud üks pikem jooks - 15 km ajaga 1:28:53, keskmine tempo 5:55 min/km.

16. - 22. detsember

Nii esmaspäeval kui ka teisipäeval kõndisin 5 km (vabad päevad ja jooksmise asemel kõndisin, ilmselt seesama väsimus ikka piinas). Kolmapäev - sünnipäeva hommiku puhul enne tööle minekut üks 5 km jooks küllatki heas tempos (5,02 km aeg 26:42, keskmine tempo 5:19). 18.detsemberiks 2019 oli üle Eesti antud teise taseme tormihoiatus. Arvata on, et kui koju jõudsin, elektrit meil polnud. Saime mu sünnipäeva sellegipoolest ära pidada. 😊 Pere kinkis mulle uue spordikella. Olen nüüd Garmin Forerunneri 245 omanik. (PS: Kui keegi mu lugejatest on huvitatud lihtsast Forerunner 35 kellast, siis selle müün maha 74,99ga, ostuhind 149,99. Kaasa annan ka ostutšeki, sest ostetud 26.04.2019 ehk tootele kehtib veel garantii. Kui tekkis huvi, siis kirjuta mulle crisekholm@gmail.com). 
See viimane 2 jääb mulle siiski eriliselt meelde, sest elektrit polnud. 😃
Neljapäeval sõitsin rattaga 10,11 km. Laupäeval jooksin 5,01 km ajaga 27:52, keskmine tempo 5:34 min/km. Pühapäeval sai nii 4 km kõnnitud kui ka 5 km joostud.

23. - 31.detsember

Esmaspäev hommikul läksin enne tööd juba vara Elvasse, sest läksin Synlabi verd andma. Väsimust võivad põhjustada nii raua, magneesiumi kui ka D-vitamiini puudus ja tahtsin neid kontrollida. Peale vereproovi andmist võtsin Olerexis kerge eine (verd andma läksin ju söömata-joomata). Seejärel kõndisin 5 km ja tuligi tööle ära minna. Õhtul kodus selgus, et Mg ja Fe on mul korras, D-vitamiin aga mitte. Viimase norm on <75, alla 50 loetakse juba suureks D-vitamiini puuduseks. Mul oli see näit 31,8. Kuna mul 1000 IU-ne karp, siis hakkasin esialgu paar nädalat 3* päevas võtma (eelnevad paar nädalat sai 1-2 võetud ja tihti kippus ka meelest minema, et võtta). Tahaks selle näidu enne Elutee Maratoni ikka pisut paremaks saada.
Teisipäeva hommikul sõitsin rattaga tööle. Kolmapäeval jooksin 10,05 km ajaga 59:18. Neljapäeval jooksin üle väga pika aja poolmaratoni - 21,17 km ajaga 2:08:57, keskmine tempo 6:06 min/km. Reede hommikul sõitsin rattaga tööle. Järgnevad kolm päeva ei mingit treeningut. Aasta viimase päeva hilisõhtul motiveeris isa mind tegema ühe jooksu aasta ära saatmise puhul. Jooksin 5,06 km ajaga 31:28

Lootsin, et jooksen detsembris vähemalt 150 km (jaanuari lõpus ikkagi maraton ees). Paraku kogunes jooksu kilomeetreid vaid 114 (2018. detsembris jooksin vaid 14,21 km). Kõndisin 2019 detsembris 43,33 km (2018 samal kuul 29,83 km). Jalgrattaga sõitsin 2019 detsembris 40,7 km (2018 mitte ühtegi rattakilomeetrit). Liikusin õnneks möödunud aasta detsembris rohkem kui ülemöödunud aasta viimasel kuul. Rahul olen ka sellega, et õnnestus läbida üks poolmaraton. 
Muidugi väga lahe oli see, et sain detsembris uue ja parema spordikella.
Lisaks lugesin läbi ühe raamatu - Marie Forleo "Kõik on väljamõeldav."Jooksmiseni! 😉

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Minu tellimused Aliexpressist 2014-2016

Panen siia pildid väikese selgitusega toodetest, mis olen ostnud. Pildid panengi konkreetselt enda asjadest, nii nagu nad kätte sain.

Mu kõige esimene proovitellimus oli 16.mail 2014. Tellisin 6.35 eurot maksva siidise vööga kleidi S suurus. Minu mõõdud ongi XS/S (rohkem XS). See oli mulle paraku tiba suur ja ebaõnnestunud ost. Seda kleiti mul enam pole alleski.


Nüüd oma aliexpressi lehelt vaadates näen, et olen tellinud samal päeval kaks kleiti. Tellisin ka ühe kollase suvekleidi, maksis 7,09 eurot, samuti S suurus. See oli üks mu lemmikkleite. Panen nüüd ka paar pilti, kus mul on see kleit seljas. :)
Sellest kleidist ma jäin ilma, sest juhtus üks tobe õnnetus. Maal trügivad ikka sügisel rotid kappi, mu lemmik kleit oli mingi kurja roti poolt nii katki näritud, et pidin ära viskama. Seda toodet seal enam müügil pole ka, muidu telliks uue, vb sinise, sest tumesinine tundus ka väga ilus.
Ma olen sel esimesel korral prooviks kohe mitu asja tellinud, tellisin ka ühed sinised mugavad vaba aja…

Tartu linnamaratoni poolmaraton 7.oktoober 2017 - jooksin aja, millest ei osanud unistadagi! :)

7.oktoober oli minu jaoks tähtis päev, sest mind oli Tartus ees ootamas poolmaraton. Viimati jooksin poolmaratoni 10.septembril Tallinnas (loe SIIT) ja seal läks mul päris hästi. Tartu linnamaratonil oli mu eesmärk joosta uus poolmaratoni rekord ehk läksin püüdma aega alla 1:48 (1:47 tundus ideaalne).
Stardimaterjalid võtsime välja juba reedel.
Võistluspäeva hommik algas pudruga, see on lausa kohustuslik hommikusöök sellisel päeval. Hommikul pakkisin oma koti kokku, aga kuna ma polnud kindel, millega joosta, sai sinna riideid visatud palju rohkem kui vaja. Võtsin kaasa nii pikad kui ka lühikesed jooksuriided.
Tartus olime kohal 9:15 paiku ja nägime ära täismaratoni stardi. Vaatasime emaga natuke aega lastejookse, siis vaatasime pisut telkides ringi ning pärast seda suundusime riideid vahetama. Valisin jooksmiseks pikkade käistega särgi ja lühikesed püksid (viimane oli heade taskute pärast) ning igaks juhuks jätsin pähe ka õhukese peapaela.
Andsime oma kotid pakihoidu ning suundusimegi sta…

Kevadine Tartu ülikooli botaanikaaed ning emajõeäärne allee (palju ilusaid looduspilte!)

Käsime 26.mail õeraasuga Tartus botaanikaaias ja tagasi jalutasime läbi selle pargi, mis asub Emajõe ääres. Päike paistis ja ilm oli soe ning me klõpsisime päris palju pilte (ma see sinise kleidiga, õde punase kleidiga - meist ka ikka paar pilti☺. Panin fotod siia algse suurusega ja nad tulid päris suured, seetõttu arvutis neid pilte parem vaadata kui telefonis.

Juttu sellesse postitusse ma rohkem ei panegi, jagangi lihtsalt ka oma lugejatega neid ilusaid pilte.


Head vaatamist! ☺