Otse põhisisu juurde

Jaanuar 2020

Uskumatu, juba on selle aasta esimene kuu läbi saanud ning taas on aeg kirjutada lühike kokkuvõte. Kuu ei olnud kõige parem, sest tervis oli vahepeal kehva. Samas trenni sai pisut tehtud ning isegi üks maraton ära joostud.

01.01 - 05.01

Neljapäeval (02. jaanuaril) sõitsin rattaga tööle. Reedel jooksin 5,56 km ajaga 32:30. Laupäeval jooksin kaks korda, lõuna paiku 5,02 km ajaga 26:48 ning õhtul veel 7,04 km ajaga 42:56. Pühapäeval jooksin 10,01 km ajaga 58:02.

06.01 - 12.01 (see sinine klikitav on Bloggeri süü, sest ta tuvastab sellest kombinatsioonist mingisuguse tel nr-i, mida ma muuta ei saa).

See nädal oli olude sunnil küllaltki trennivaene. Esmaspäeval ja kolmapäeval jooksin 5 km, rohkem joosta ei saanud, sest tervis läks kehvaks. Kõik klassikalise viiruse sümptomid peale  palaviku. Kuigi tervis oli kehva, siis pühapäeva hommikul vara rattaga tööle ning sedagi tegin päris kehva ilmaga.

13.01 - 19.01

Kuna tervis oli nädala alguses jätkuvalt kehv, siis tuli puhata ja end ravida. Kõige hullem oli köha, mis ei tahtnud kuidagi ära minna. Õnneks selle nädala keskel hakkas mul puhkus. Nädala lõpus hakkasin taas trenni tegema, sest Elu Tee Maraton oli 31. jaanuaril ikkagi ees ootamas. Reedel jooksin 7,01 km ajaga 39:07, laupäeval jooksin 5,11 km ajaga 30:52. Pühapäeval tegin pikema jooksu - 15 km ajaga 1:31:52, keskmine tempo 6:07 min/km.

20.01 - 26.01 (Maratoni nädal!)

Esmaspäeval sai nii 3 km kõnnitud kui ka 5 km rahulikumapoolses tempos joostud. Teisipäeva hommikul kõndisin Tartus 5,5 km. Tegelikkuses oleksin pidanud vist 3 km kõndima, aga ma eksisin ära. 😀 Õhtul jooksin kodus 5,15 km ajaga 31:54. Kolmapäeval jooksin 7,05 km ajaga 38:43. Neljapäeval kõndisin 12 km, sellest 10 km koos Katiga. Käisime Tartu maastikumaratoni 10 km rajal. Reede hommikul kõndisin kodus 5 km. Laupäeva hommikul kõndisin Peterburis korraga peaaegu 8 km maha. Pühapäeval jooksin Elu Tee Maratonil 42,2 km, sellest võistlusest kirjutasin juba siin.27.01 - 31.01

Esmaspäeval sai Peterburis kokku 6 km kõnnitud. Teisipäeval olin juba kodus, jooksma siiski veel ei läinud. Kõndisin hoopis 5,24 km. Neljapäeval jooksin 7,01 km ajaga 41:54. Reedel, kuu viimasel päeval, kõndisin kaks korda - hommikul 5,14 km ning hiljem veel 3,4 km.

Jaanuaris jooksin 131 km (kuu varem 114), kõndisin 55,08 km (kuu varem 43,33) ning rattaga sõitsin 20,42 km (kuu varem 40,7). Talvekuu kohta väga vast ei virisegi. Seda enam, et suutsin peale viirushaigust joosta ära maratoni küllaltki mõistliku ajaga, arvestades (tee)olusid.

Hetkeseisuga mul veebruaris/märtsis võistelda plaanis pole. Hooaeg hakkab (või siis jätkub) aprillist. Sinnani saangi vaikselt oma vormi parandada. Mu tempo on langenud drastiliselt, kuid ei tohi alla anda ja kui ilmad siin paremaks lähevad, siis loodetavasti saan hakata rohkem kiirustrenne tegema. Praegu on mul enamik lihtsalt rahulikud jooksud.


Jooksmiseni! 😉Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Minu tellimused Aliexpressist 2014-2016

Panen siia pildid väikese selgitusega toodetest, mis olen ostnud. Pildid panengi konkreetselt enda asjadest, nii nagu nad kätte sain.

Mu kõige esimene proovitellimus oli 16.mail 2014. Tellisin 6.35 eurot maksva siidise vööga kleidi S suurus. Minu mõõdud ongi XS/S (rohkem XS). See oli mulle paraku tiba suur ja ebaõnnestunud ost. Seda kleiti mul enam pole alleski.


Nüüd oma aliexpressi lehelt vaadates näen, et olen tellinud samal päeval kaks kleiti. Tellisin ka ühe kollase suvekleidi, maksis 7,09 eurot, samuti S suurus. See oli üks mu lemmikkleite. Panen nüüd ka paar pilti, kus mul on see kleit seljas. :)
Sellest kleidist ma jäin ilma, sest juhtus üks tobe õnnetus. Maal trügivad ikka sügisel rotid kappi, mu lemmik kleit oli mingi kurja roti poolt nii katki näritud, et pidin ära viskama. Seda toodet seal enam müügil pole ka, muidu telliks uue, vb sinise, sest tumesinine tundus ka väga ilus.
Ma olen sel esimesel korral prooviks kohe mitu asja tellinud, tellisin ka ühed sinised mugavad vaba aja…

Tartu linnamaratoni poolmaraton 7.oktoober 2017 - jooksin aja, millest ei osanud unistadagi! :)

7.oktoober oli minu jaoks tähtis päev, sest mind oli Tartus ees ootamas poolmaraton. Viimati jooksin poolmaratoni 10.septembril Tallinnas (loe SIIT) ja seal läks mul päris hästi. Tartu linnamaratonil oli mu eesmärk joosta uus poolmaratoni rekord ehk läksin püüdma aega alla 1:48 (1:47 tundus ideaalne).
Stardimaterjalid võtsime välja juba reedel.
Võistluspäeva hommik algas pudruga, see on lausa kohustuslik hommikusöök sellisel päeval. Hommikul pakkisin oma koti kokku, aga kuna ma polnud kindel, millega joosta, sai sinna riideid visatud palju rohkem kui vaja. Võtsin kaasa nii pikad kui ka lühikesed jooksuriided.
Tartus olime kohal 9:15 paiku ja nägime ära täismaratoni stardi. Vaatasime emaga natuke aega lastejookse, siis vaatasime pisut telkides ringi ning pärast seda suundusime riideid vahetama. Valisin jooksmiseks pikkade käistega särgi ja lühikesed püksid (viimane oli heade taskute pärast) ning igaks juhuks jätsin pähe ka õhukese peapaela.
Andsime oma kotid pakihoidu ning suundusimegi sta…

Kevadine Tartu ülikooli botaanikaaed ning emajõeäärne allee (palju ilusaid looduspilte!)

Käsime 26.mail õeraasuga Tartus botaanikaaias ja tagasi jalutasime läbi selle pargi, mis asub Emajõe ääres. Päike paistis ja ilm oli soe ning me klõpsisime päris palju pilte (ma see sinise kleidiga, õde punase kleidiga - meist ka ikka paar pilti☺. Panin fotod siia algse suurusega ja nad tulid päris suured, seetõttu arvutis neid pilte parem vaadata kui telefonis.

Juttu sellesse postitusse ma rohkem ei panegi, jagangi lihtsalt ka oma lugejatega neid ilusaid pilte.


Head vaatamist! ☺