Otse põhisisu juurde

Veebruar 2020

Käesoleva aasta teine kuu oli huvitav - jooksmas käisin iga nädal mitu korda, samas kilometraaž tuli veidi tagasihoidlik. Kindlasti mõjutas seda töökohavahetus, kuigi töötan samas firmas, siis veebruaris käisin tööl E-R, mitte vahetustega. Töötan endiselt Elvas, aga hoopis teises hoones. Seega pärast tööpäevi saigi ette võetud lühemad distantse ja nädalavahetustel üritasin teha ühe pikema jooksu. Ühtegi võistlust mul veebruaris polnud. Pikim jooks oli 21,2 km 29. veebruaril.

1. - 9. veebruar

Kuu esimesel päeval jooksin 10,01 km ajaga 1:03:18, järgmisel päeval ei teinud midagi.

E,T,K ja R sai peale tööpäeva 5 km joostud, N puhkasin nimelt. Laupäeval jooksin 10,08 km ajaga 59:39, ning pühapäeval kõndisin 5 km.

10. - 16. veebruar

Jällegi sai E,T,K ja R peale tööd 5 km joostud. Laupäeval tegin natuke pikema jooksu - 14,04 km ajaga 1:21:38, keskmine tempo 5:49 min/km. Õhtul jalutasin veel koeraga 3,1 km Pühapäeval kõndisin koeraga 7,19 km.

17. - 23. veebruar

E-N jooksin peale tööd koju jõudes 5 km, R ja L ei teinud midagi (pealegi laupäeval oli torm). Pühapäeva hommikul jalutasime sõbranna ja ta lapsega 6,5 km.

24. - 29. veebruar

Esmaspäeval jooksin 10,10 km ajaga 1:02:57. Teisipäeval jooksin peale tööd 5 km, kolmapäeval aga juba 7 km. Õhtud on kauem valged ja saan endale seetõttu juba peale tööpäevi lubada 5 kilomeetrist pikemaid distantse. Väga pikki jookse sellise graafikuga tööpäevadele siiski ei plaani, sest süüa tahad ju ka peale tööl käimist ja jooksmist. Selle 7 km puhul alustasin hästi rahulikult ja viimased 3 km tegin kiiret jooksu (1. km oli ajaga 6:48 min/km ja viimane ajaga 4:50 min/km). Reedel ei läinud koju tulles jooksma, sõin kõhu täis ja tegin hoopis koeraga väikese 3-kilomeetrise jalutskäigu.
Laupäeval, kuu viimasel päeval jooksin koos isaga 21,2 km. Temal oli tegemist virtuaaljooksuga. Mulle kulus lihtsalt nii kuu kui ka nädala lõpetuseks üks pikem ots ära. 

Veebruaris jooksin 138 km, mis on 7 km rohkem kui jaanuaris. 😃 Kõndisin ainult 29,21 km, mis on ligi poole vähem kui jaanuaris. Jalgrattaga ei sõitnudki. "5 km iga päev" väljakutses kah põrusin, sest vabu päevi tuli rohkem kui 5, osa olude sunnil, aga  osa mnjah, oleks saanud ka paremini. 

Märtsis õnnestub loodetavasti aktiivsem ja tublim olla ja kilomeetreid tuleb kah vast rohkem. Märtsis käin samuti tööle E-R, ehk kodus ära 7 paiku hommikul aga kodus tagasi juba 17 õhtul. 5 km väljakutses proovin samuti uuesti õnne, osaledes sel korral tasulises väljakutses. Mäletan, et mingi mõni kuu tagasi osalesin samuti tasulises ja siis ma ei põrunud. 😃

Märtsis osalen ehk ühel jooksuvõistlusel - poolmaraton, mis toimub Otepää maratoni raames. Praegu on see küsimärgi all, sest mul transpordi probleem. Isa läheb maratonile ja temal start teises kohas. Finiš oleks meil aga samas kohas. Kui mu vanem vend mind sõidutada viitsib, siis osalen. Õnneks registreerida veel aega 15 märtsini, enne kui hind tõuseb.

Jooksmiseni! 😉

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Minu tellimused Aliexpressist 2014-2016

Panen siia pildid väikese selgitusega toodetest, mis olen ostnud. Pildid panengi konkreetselt enda asjadest, nii nagu nad kätte sain.

Mu kõige esimene proovitellimus oli 16.mail 2014. Tellisin 6.35 eurot maksva siidise vööga kleidi S suurus. Minu mõõdud ongi XS/S (rohkem XS). See oli mulle paraku tiba suur ja ebaõnnestunud ost. Seda kleiti mul enam pole alleski.


Nüüd oma aliexpressi lehelt vaadates näen, et olen tellinud samal päeval kaks kleiti. Tellisin ka ühe kollase suvekleidi, maksis 7,09 eurot, samuti S suurus. See oli üks mu lemmikkleite. Panen nüüd ka paar pilti, kus mul on see kleit seljas. :)
Sellest kleidist ma jäin ilma, sest juhtus üks tobe õnnetus. Maal trügivad ikka sügisel rotid kappi, mu lemmik kleit oli mingi kurja roti poolt nii katki näritud, et pidin ära viskama. Seda toodet seal enam müügil pole ka, muidu telliks uue, vb sinise, sest tumesinine tundus ka väga ilus.
Ma olen sel esimesel korral prooviks kohe mitu asja tellinud, tellisin ka ühed sinised mugavad vaba aja…

Tartu linnamaratoni poolmaraton 7.oktoober 2017 - jooksin aja, millest ei osanud unistadagi! :)

7.oktoober oli minu jaoks tähtis päev, sest mind oli Tartus ees ootamas poolmaraton. Viimati jooksin poolmaratoni 10.septembril Tallinnas (loe SIIT) ja seal läks mul päris hästi. Tartu linnamaratonil oli mu eesmärk joosta uus poolmaratoni rekord ehk läksin püüdma aega alla 1:48 (1:47 tundus ideaalne).
Stardimaterjalid võtsime välja juba reedel.
Võistluspäeva hommik algas pudruga, see on lausa kohustuslik hommikusöök sellisel päeval. Hommikul pakkisin oma koti kokku, aga kuna ma polnud kindel, millega joosta, sai sinna riideid visatud palju rohkem kui vaja. Võtsin kaasa nii pikad kui ka lühikesed jooksuriided.
Tartus olime kohal 9:15 paiku ja nägime ära täismaratoni stardi. Vaatasime emaga natuke aega lastejookse, siis vaatasime pisut telkides ringi ning pärast seda suundusime riideid vahetama. Valisin jooksmiseks pikkade käistega särgi ja lühikesed püksid (viimane oli heade taskute pärast) ning igaks juhuks jätsin pähe ka õhukese peapaela.
Andsime oma kotid pakihoidu ning suundusimegi sta…

Kevadine Tartu ülikooli botaanikaaed ning emajõeäärne allee (palju ilusaid looduspilte!)

Käsime 26.mail õeraasuga Tartus botaanikaaias ja tagasi jalutasime läbi selle pargi, mis asub Emajõe ääres. Päike paistis ja ilm oli soe ning me klõpsisime päris palju pilte (ma see sinise kleidiga, õde punase kleidiga - meist ka ikka paar pilti☺. Panin fotod siia algse suurusega ja nad tulid päris suured, seetõttu arvutis neid pilte parem vaadata kui telefonis.

Juttu sellesse postitusse ma rohkem ei panegi, jagangi lihtsalt ka oma lugejatega neid ilusaid pilte.


Head vaatamist! ☺